Další úspěch na Robotiádě

Již potřetí se naši roboťáci účastnili robotické soutěže s mezinárodní účastí, která již od roku 2014 probíhá v Brně a v posledních letech se jí účastnilo přes 600 dětí se zájmem o LEGO robotiku.

Letos nastala vynucená změna - soutěž musela proběhnout online. Tým KAJmani, který se v předchozích dvou letech účastnil se svými autonomními formulemi disciplíny Sprint, si letos vybral disciplínu Freestyle. Úkolem je postavit a naprogramovat libovolného robota a toho potom na soutěži prezentovat. Letos prezentace probíhala prostřednictvím videa. Účastníci soutěže a členové poroty potom mohli dávat hlasy jednotlivým týmům, počet získaných hlasů určil celkové pořadí. Chlapci navázali na pěkný loňský úspěch Aleše (tým G-Skill), který postavil autonomně parkující auto a získal páté místo. KAJmani se svými auty letos získali ještě o stupeň lepší příčku a neoblíbenou bramborovou medaili. Gratulujeme.

Na soutěžní video se můžete podívat na YouTube kanálu soutěže. Startovní číslo KAJmanů je 8. Rovněž se můžete podívat i na videa ostatních týmů a porovnat schopnosti jednotlivých robotů a jejich tvůrců. Na webu Robotiády najdete odkazy na všechny výsledky a videa z letošního ročníku.

Rád bych poděkoval touto cestou panu Martinu Udatnému za jeho pomoc při vedení našeho robotického kroužku v minulých letech a zároveň za metodickou pomoc při přípravě týmu na letošní ročník soutěže.

Martin Mičola

Přidáno 9. 2. 2021, autor: Martin Mičola

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru