Výlet za odměnu

Někteří z našich žáků se zúčastnili dějepisné soutěže k výročí Československé republiky. Během ní si téměř dva měsíce zjišťovali odpovědi na záludné otázky vztahující se k významným datům 20. století. Za odměnu byli školou pozváni na výlet do Prahy.

Program si mohli demokraticky zvolit. Ten nakonec byl natolik zajímavý, že oslovil i jejich spolužáky, kteří se k nám přidali. Navštívili jsme Národní technické muzeum, kde si každý našel oblast svého zájmu. Někoho zaujaly vystavené exponáty našich aut a lokomotiv, jiné elektrospotřebiče, astronomické přístroje, fotoaparáty, doly či hutě. Prohlédli jsme si i sezónní výstavu Made in Czechoslovakia, věnovanou slavným československým výrobkům. Samozřejmě jako trutnovští patrioti jsme nemohli zapomenout na Ettrichovo letadlo Taube.

Odpoledne jsme absolvovali prohlídku Muzea Karlova mostu, kde nás seznámili s jeho historií a na modelu i s technikou stavby. Dozvěděli jsme také zajímavosti o Karlu IV. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla hodinová projížďka lodí po Vltavě v okolí Karlova mostu se zajížďkou do Čertovky. Výlet jsme zakončili procházkou po královské cestě, kde jsme se zaměřili na některé významné pražské stavby i jednotlivé architektonické styly.
 


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze Praha 2018


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru