Talenty pro firmy 2022 – páťáci z Frimlovky bronzoví

V pátek 7. října se tři naši páťáci zúčastnili spolu se třemi studenty druhého ročníku SPŠ Trutnov týmové okresního kola soutěže Talenty pro firmy, kterou pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Úkolem týmu bylo ve stanoveném čase 2,5 hodiny postavit model kolotoče z dílů stavebnice Merkur doplněných o krokové motory a další speciální díly. Při práci členové týmu museli komunikovat, rozdělit si práci, vzájemně se kontrolovat, spolupracovat při závěrečné montáži a zprovoznění kolotoče. Studenti obstarali odbornější činnosti jako vymezování stanovených vůlí a přesahů, mladší zase pomohli svými menšími prstíky montovat v hůře přístupných místech konstrukce. Celý tým vedl kapitán pan Ing. Jan Holý z trutnovské firmy ZPA Smart Energy a.s., pod jejíž hlavičkou náš tým soutěžil.

Během doby, co porota kontrolovala konstrukce všech pěti zúčastněných týmů, jsme navštívili výstavu firem a středních škol v hlavním sálu UFFA, kde žáci s nadšením vyzkoušeli různé činnosti na stáncích vystavovatelů.

Náš tým sice odevzdával svoji konstrukci až na hranici časového limitu, ale vzhledem ke kvalitně provedené konstrukci kolotoče s minimem chyb jsme se dostali na třetí příčku. Děkujeme pořadatelům, klukům z průmyslovky i firmě ZPA a našemu kapitánovi panu Holému za skvělý zážitek.

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Talenty pro firmy 2022


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru