Pohádkový den otevřených dveří na ZŠ R. Frimla

V pátek 1. prosince se konal na naší škole již tradiční den otevřených dveří. Při vstupu do budovy byli všichni návštěvníci obklopení rejem učnic čarodějnic, které účastníky zapsaly na kouzelné lístečky určené ke slosování prvního předvánočního dárku.

Učnice čarodějnice provázely tyto malé děti a jejich doprovod po škole a vedly je do míst pro ně určených.  Děti si tak mohly vyzkoušet vyrobit andělíčky, namalovat perníčky, vytvořit různá vánoční přáníčka, vyzkoušet práci s interaktivní tabulí nebo se proběhnout malou překážkovou dráhou, projet po škole koloběžkou, ztratit se v začarovaném lese a popovídat si s dědečkem Hříbečkem nebo kmotrou liškou.

Na opačné straně budovy, kam se chodí starší děti se vzdělávat, si návštěvníci mohli prověřit přírodovědné znalosti v zakleté poznávačce, nahlédnout do tajů mikrosvěta, ověřit si zrakovou paměť v Kimově hře nebo nahlédnout do budoucnosti prostřednictvím minirobotů sestavených v rámci robotického kroužku. Že jsou pohádky kolem nás a vždycky byly, se mohli příchozí přesvědčit v průběhu dětského divadelního představení třídy 5.B  pod taktovkou jejich zkušené třídní učitelky. Vrátili jsme se tak do časů praotce Čecha, Přemysla Oráče, Kazi, Tety a Libuše, Bivoje, Horymíra a jeho Šemíka a ocitli se v nejstarších dobách historie naší vlasti.

Bylo nám ctí pozvat a setkat se s lidmi ze stacionáře a vytvořit pro ně i speciální program, při kterém si pod laskavým vedením deváťáků mohli vyrobit vánoční přání. V přírodopisu poznávali společně s ostatními návštěvníky přírodniny. Podívali se s námi na divadlo. V jídelně je pak čekalo sladké překvapení od kuchařek.

Součástí programu bylo i malé občerstvení v naší školní jídelně, kde naše milé kuchařky prodávaly napečené vánoční koláče a štrůdly a tradiční předvánoční svařák, punč a čaj. I zde se konaly malé rukodělné dílny, při kterých si návštěvníci mohli vytvořit krásná vánoční přáníčka pomocí embosovacího stroje a sady formiček nebo namalovat medové perníčky.

V 18 hodin byl za doprovody kytary a holčičího pěveckého sboru, který zapěl několik vánočních písní a koled, rozsvícen před budovou školy vánoční strom. Také zde byly předány první vánoční dárky. My však víme, že tyto dárky nenosí Ježíšek, ale náš malý skřítek Frimláček.

Tento dobrotivý skřítek opět vypustil k obloze světýlka, aby našemu milému Ježíškovi připomněl, že už se blíží čas vánoční.

Skřítek Frimláček a jeho lidé děkují všem malým a velkým příchozím za návštěvu naší pohádkově předvánoční školy a doufáme, že na vás tak trochu foukl duch Vánoc.                                     

S pozdravem skřítek Frimláček a jeho lidé.


Zobrazení: Alba | Podle data

Den otevřených dveří 2017


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru