Podruhé jsme na Robotiádě

Podruhé se naši robotici z technického kroužku vydali do Brna na největší českou robotickou soutěž robotů z LEGA.

Po naší první účasti v loňském roce, kdy jsme v disciplíně Dálkový mědvěd (dálkově řízený robot zachraňuje plyšového medvěda z bludiště) a v discipláně Sprint (závod aut na trati 10 m) nedopadli vůbec špatně, jsme se letos přihlásili se třemi týmy ve čtyřech disciplínách.

Tým KAJmani přestavěl své loňské závodní auto a pokouší se v disciplíně Sprint dosáhnout lepšího času a posunout se v pořadí na lepší místo. Tréninkové časy zatím ukazují zlepšení o více než jednu sekundu.

Tým G-skill je na soutěži poprvé ale hned se dvěma roboty ve dvou disciplínách. S robotem GASP soutěží v disciplíně FreeStyle LEGO Mindstorms. Robot je prototyp auta, které umí samo zaparkovat do volného parkovacího místa, což je úkol, který se velké automobilky naučily jen před několika lety. Druhý robot, jehož autorem je náš úplný nováček ze šesté třídy, se účastní oblíbené disciplíny Čára, kdy robot musí projet trať podle čáry na ploše. V nabitém startovním poli sbírá první zkušenosti.

Třetí tým Unicorn, který se přihlásil do disciplíny FreeStyle LEGOWeDo pro děti do 9 let, se nakonec vzhledem k nemoci nejmladší členky našeho kroužku soutěže nemohl zúčastnit.

Držte nám palce. Stream ze soutěže, výsledky a fotky najdete na www.robotiada.cz.

Martin Mičola

 

Přidáno 7. 2. 2020, autor: Martin Mičola

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru