Olympiáda dětí a mládeže 2023

Ve dnech 22. – 26. ledna byla v našem kraji pořádána Olympiáda dětí a mládeže.

Královéhradecký kraj na domácím území dokázal v celé olympiádě zvítězit s celkovým počtem 252 bodů při účasti v 67 závodech. I ZŠ Rudolfa Frimla byla na olympiádě zastoupena, a to žákem 9. ročníku Tadeášem Pavlíkem, který byl povolán do krajské hokejové reprezentace. Naše škola využila možnosti navštívit vybraná sportoviště a zúčastnit se tak této významné sportovní události. Vybraní žáci 6. a 7. ročníků přijeli ve středu 25. 2. na hokejový zápas do Vrchlabí podpořit svého staršího spolužáka, kterého mohli živě sledovat na kluzišti. Za příkladné fandění byli odměněni nádhernými gólovými akcemi a vysokou výhrou našeho výběru nad reprezentanty kraje Vysočina 5:0.

Po hokejovém zápase pokračoval program návštěvou Olympijského domu ve Špindlerově Mlýně. Zde mohli žáci jednak zhlédnout výstavu k dvacetileté historii ODM a vyzkoušet rozličné sportovní disciplíny na vlastní kůži, či různých simulátorech, a to například střelbu laserovou malorážkou, práci s hokejkou a pukem, stolní fotbal a tenis, simulátory závodního auta, běžkování, skoku na lyžích nebo handbiku, tedy jízdu na kole pro tělesné postižené s ručním pohonem a mnoho dalšího. Podle výrazu dětí bylo patrné, že si celý den užily a aktivity využily dosyta.

Dalšího dne, tedy ve čtvrtek, vzali zavděk další možnost návštěvy sportoviště žáci 8. a 9. ročníků a spolu s doprovodem se vydali na hokejové utkání odehrané tentokrát na trutnovském hokejovém stadionu. Tento den byl také závěrečným dnem celé olympiády. Naši hokejisté se i přes skvělé výsledky ve skupině nedokázali probojovat do finále a v následném zápase o třetí místo nakonec podlehli po nájezdech výběru Libereckého kraje, který bral bronz. Nechtěný zisk pověstné bramborové medaile byl ale překryt úspěchy našeho kraje na jiných sportovištích, které přinesly celkové vítězství.

Organizátorům děkujeme za možnost navštívit uvedená sportoviště a zvlášť za program připravený pro děti v Olympijském domě ve Špindlerově Mlýně.

Jiří Kamler

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Olympiáda dětí a mládeže 2023


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru