„Byla to procházka Schulzovým sadem“

Tým mladších chlapců dorazil do Dvora Králové na další školní florbalový turnaj v plné sestavě.

Herní systém pro 9 týmů byl organizátorem nastaven nekompromisně. Nezbývalo nám, než jít do každého zápasu s plným nasazením do poslední vteřiny, neboť se počítalo nejen vítězství, ale i skóre všech týmů. Po odehrání zápasů ve skupinách jsme postoupili z prvního místa a čekal nás osmý nejslabší tým. Následoval konečně odpočinkový zápas. Od této chvíle už to bylo HOP a nebo TROP, jen vítězové postupují do finále.

Nečekaně nejtěžší zápas byl ten semifinálový se ZŠ Náchodská. Přestože jsme měli tým přečtený a taktiku jasně danou, vedení 3 : 1 jsme v posledních dvou minutách neudrželi a zápas skončil remízou 3 : 3. Po třech nájezdech byl stav stále vyrovnaný a následoval systém náhlá smrt a to dokonce pětinásobná. Díky proměněným skvělým nájezdům Filipa Srny a Martina Kisého a neuvěřitelným zákrokům gólmana Jirky Erbena jsme nakonec vyhráli a postoupili do finále. Jediné zaváhání v turnaji mohlo být krutě potrestáno, ale snad VŠICHNI SVATÍ STÁLI PŘI NÁS.

Do finále proti ZŠ Schulzovy sady jsme opět nastoupili s jasnou taktikou – vyhrát!!! Na hřišti makat do posledního dechu, vymáčknout ze sebe poslední kapku potu, nenechat soupeře se ani otočit a vystřelit, zodpovědně bránit a dávat góly. Plán byl do puntíku splněn a vítězství 3 : 1 bylo naprosto zasloužené.

Nezbývá než říct: „TAK JSME OPĚT PRVNÍ, NO A CO! CHLAPCI DĚKUJI!!!“

Poděkování patří i panu Akštejnovi za pomoc a spolupráci.

Další kolo - krajský florbalový turnaj, nás čeká 13. 12. opět ve Dvoře Králové. Držte nám palce.

Kateřina Tylšová

Přidáno 8. 11. 2017, autor: Martin Mičola

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru